Nezavisnost medija u 2015. godini

(Organizacija za evropsku bezbednost i saradnju OEBS, 15. maj 2015 – 30. septembar 2015.)

Cilj projekta «Nezavisnost medija u 2015. godini» je unapređenje profesionalnih standarda izveštavanja dva javna servisa, predlaganjem odgovarajućih mera na osnovu rezultata istraživanja kojim će se utvrditi u kojoj meri su Radio Televizija Vojvodine (RTV) i Radio Televizija Srbije (RTS) ostvarile svoju nezavisnost i programsko funkcionisanje definisano Zakonom o javnim medijskim servisima i Zakonom o javnom informisanju, u periodu finansiranja iz budžeta.

Specifični zadaci projekta biće i da se odredi kako i u kojoj meri Javni servisi postižu i zadovoljavaju pravne principe u domenu nezavisnosti uređivačke politike, kao i u kojoj meri javni servisi zadovoljavaju javni interes u razlicitim segmentima emitovanog programa, posebno u domenu programskih funkcija.

Rezultati istraživanja će biti dostavljeni svim relevantnim akterima u medijskom sektoru, kao što su: direktori javnih službi, urednici i novinari, Regulatornom telu za elektronske medije, Ministarstvu kulture i informisanja i Pokrajinskom sekretarijatu za kulturu i javno informisanje, Delegaciji EU u Srbiji, nacionalnim savetima nacionalnih manjina, medijskim i novinarskim udruženjima (UNS, NUNS, NDNV, BIRN, CINS, Centar za istraživanje etniciteta, Institut društvenih nauka, itd), fakultetima društvenih nauka i novinarstva.

Projekat je podržala Organizacija za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS).
Koordinatorka projekta: Dragana Radošević, dragana@novinarska-skola.org.rs

Napišite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *