KOVČEŽIĆ – PRIPOVETKE NA JEZICIMA NACIONALNIH MANJINA

(Ministarstvo kulture i informisanja, 1. jul 2015 – 1. decembar 2015.)

Projekat „Kovčežić“ posvećen je obogaćivanju ponude audio-pripovetki na jezicima nacionalnih manjina, kao i podsticanju multikulturalnosti na prostoru Vojvodine. Pored negovanja pozitivnih vrednosti, kreativnosti i standardnog jezika, audio-forma pripovetke omogućava stvaraocima književnosti za decu da svojim delima podare dodatnu vrednost, oživljavajući ih u novom medijskom formatu. Ovakve audio pripovetke takođe će biti dostupne slepoj i slabovidoj deci.

Tokom pet meseci trajanja projekta, u produkciji Novosadske novinarske škole biće kreirane audio-pripovetke na romskom, mađarskom, rumunskom, rusinskom i slovačkom jeziku. Sve pripovetke biće ilustrovane, prevedene na srpski jezik i postavljene na sajt NNŠ. Opcija preuzimanja omogućiće roditeljima i deci da bajke pohrane na svojim računarima, mobilnim telefonima ili tabletima.

Projekat je podržalo Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije.

Koordinator projekta: Stefan Janjić, stefan@novinarska-skola.org.rs

kovcezic

Napišite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *