DEČIJI NOVINARSKI KAMP

Decijikamp VELIKO

Dečiji novinarski kamp je 7-dnevni program na kojem će deca uzrasta 11, 12, 13 i 14 godina kroz praktičan rad, radionice i igru učiti kako funkcionišu novinarstvo i mediji ali i savladati tehnike koje će im pomoći u daljem školovanju i učenju. Aktivnosti kampa će uticati na razvijanje i podsticanje kritičkog mišljenja kod dece kao i na razvijanje socijalnih/životnih veština. 

U današnje vreme kada su mladi okruženi medijima 24 sata dnevno veoma je važno da ovladaju tehnikama kreiranja medijskih poruka kako bi razumeli i pravilno konzumirali medije. Iskusni predavači, psiholozi i novinari Novosadske novinarske škole učesnicima će pomoći da razviju individualne talente i na taj način ih podstaći da razvijaju kreativnost i samopouzdanje.

Deca će kroz radionice naučiti kako se pišu vesti primenjujući tehnike razdvajanja bitnog od nebitnog. Ove tehnike kasnije će moći da primenjuju u savladavanju školskog gradiva.

I mi sami predstavljamo poruku. Koristeći tehnike verbalne i neverbalne komunikacije pri javnom nastupu deca će unaprediti svoje veštine pri odgovaranju, recitovanju, govorenju pred većim brojem ljudi i sl. Ovo će doprineti i poboljšanju njihovog samopouzdanja što je veoma važno u tom razvojnom dobu i pubertetu.

Za intervju, kao jednu od najzahtevnijih novinarskih formi, neophodna je priprema. Koristeći tehnike gradnje intervjua deca će naučiti važnost novinarskog istraživanja i slušanja sagovornika.

U vremenu kada svi mi imamo previše aktivnosti i obaveza neki od nas ne umeju dobro da organizuju svoje vreme. Kroz igru i radionice deca će vežbati da planiraju i upravljaju svojim vremenom.

Šta je razlika između grupe ljudi i tima? Novinari moraju raditi timski, sarađivati, međusobno se uvažavati i štititi da bi mediji dobro funkcionisali. Deca će tokom kampa naučiti vrednosti timskog duha i rada. Ovo doprinosi razvoju socijalnih veština neophodnih za funkcionisanje u današnjem društvu.

U cenu kampa je uključeno 7 punih pansiona (doručak, ručak, užina i večera) i smeštaj u odmaralištu Mitrovac na Tari, prevoz i sve radionice i aktivnosti u okviru kampa. Cena iznosi 30.000 dinara sa mogućnošću plaćanja u 4 rate. Informacije o odmaralištu možete pogledati ovde.

Prijave traju do 20. marta 2017. na mejl adresu marina@novinarska-skola.org.rs.

Sve dodatne informacije u vezi sa održavanjem kampa možete dobiti putem mejla marina@novinarska-skola.org.rs ili telefonom na broj 021 42 42 46.

centar_decijih_letovalista_mitrovac

Podeli:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Napišite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *