RELIGIJA U ETRU

P2017 Religija

(Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, Septembar 2017 – Oktobar 2017)

Projekat „Religija u etru“ ima za cilj podizanje svesti javnosti o važnosti pomirljivog dijaloga kroz učenje o interreligijskim vrednostima koje zagovaraju mir i jednakost. Projekat obuhvata produkciju i emitovanje kratkog radijskog serijala koji će biti dostupan na sajtu Novosadske novinarske škole. Serijal čine tematske epizode u kojima svoje stavove iznose predstavnici Srpske pravoslavne crkve, Rimokatoličke crkve, Islamske verske zajednice, Protestantske crkve, kao i predstavnici novoosnovanog budističkog pokreta. Oni će u okviru ovog serijala govoriti o interreligijskom dijalogu u Vojvodini, saradnji crkava, kao i o kontroverzama verskog fanatizma.

Projekat je podržao Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama.
Koordinator projekta: Stefan Janjić, stefan@novinarska-skola.org.rs

Napišite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *