RELIGIJA U ETRU

P2017-Religija (1)

(Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, Septembar 2017 – Oktobar 2017)

Projekat „Religija u etru“ je realizovan tokom septembra i oktobra 2017. godine, a imao je za cilj podizanje svesti javnosti o važnosti pomirljivog dijaloga kroz učenje o interreligijskim vrednostima koje zagovaraju mir i jednakost. Projekat je obuhvatio produkciju i emitovanje kratkog radijskog serijala koji je dostupan na sajtu Novosadske novinarske škole i Jutjub kanalu organizacije. Serijal čine tematske epizode u kojima svoje stavove iznose predstavnici Srpske pravoslavne crkve, Rimokatoličke crkve, Islamske verske zajednice, Protestantske crkve, kao i novoosnovanog budističkog pokreta u Srbiji “Theravada – srednji put”. Oni su u okviru ovog serijala govorili o interreligijskom dijalogu u Vojvodini, saradnji crkava, kao i o kontroverzama verskog fanatizma.

Serijal je moguće čuti na sledećem linku:

Verski fanatizam

Međureligijska saradnja

Projekat je podržao Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama.

Koordinator projekta: Stefan Janjić, stefan@novinarska-skola.org.rs

Napišite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *