Religija u etru

(Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama, septembar 2018)

Projekat „Religija u etru“ ima cilj izgradnju mira i podizanje svesti javnosti o važnosti pomirljivog dijaloga kroz učenje o interreligijskim vrednostima koje zagovaraju mir i jednakost. Projekat obuhvata produkciju i emitovanje radijskog serijala koji će biti trajno dostupan na sajtu Novosadske novinarske škole. Serijal će činiti deset desetominutnih epizoda koje će se baviti različitim kontroverznim temama u odnosu na religiju, a o kojima će govoriti predstavnici različitih crkava i verskih zajednica, kako bi se podigao nivo svesnosti i informisanosti građana o njihovim različitostima, ali i sličnostima, i time uticalo na nivo tolerancije u društvu.

Tokom septembra serijalu će biti pridodate još dve epizode koje će se baviti odnosom različitih religijskih zajednica prema ženama, kao najdiskriminisanijoj grupi u društvu, i onima kojih su sasvim suprotnih stanovišta u odnosu na stanovišta religijskih zajednica – ateistima. Epizode će biti dostupne na sajtu Novosadske novinarske škole, kao i svim zainteresovanim radijskim stanicama na besplatno emitovanje.

Napišite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *