Doprinos toleranciji

Ministarstvo za ljudska i manjinska prava, u saradnji sa Novosadskom novinarskom školom, organizovalo je okrugli sto »Doprinos toleranciji« na kom su predstavljeni rezultati analize medija.

Monitoring Novosadske novinarske škole imao je za cilj da identifikuje koliko je prisutna tema ljudskih prava u medijima u toku jednom meseca u ovoj godini, kao i preovlađujući način na koji mediji izveštavaju o ljudskim pravima. Monitorivani elektronski mediji su: Televizija B92, Radio Televizija Srbije, Radio Televizija Vojvodine, Prva Televizija, Regionalna Televizija, Televizija Jedinstvo i Televizija Bujanovac. Monitorivani nedeljnici su Vreme i Nin, a dnevni listovi Kurir, Blic, Politika, Danas i Press. Ministar za ljudska i manjinska prava Srbije Svetozar Čiplić istakao je da je važno raditi na dostizanju tolerantnog društva, bez diskriminacije, u kome će građani biti svesni ne samo sebe, već i drugih u svom okruženju. Šef delegacije Evropske unije u Srbiji Vensan Dežer ocenio je da u Srbiji funkcioniše sloboda medija, ali stvari mogu i bolje.

Rezultate monitoringa možete pogledati ovde: Prilog

Transkript

Stalno obrazovanje je... Bačka ima turističkih...